Dożynki Gminne – 2022

Posted by soltys On wrzesień - 9 - 2022

W dniu 03.09.2022 r w Kosakowie odbyły się Dożynki Gminne. Jak co roku Święto Plonów obfitowało w bogaty program artystyczny. Duża ilość osób biorących udział w uroczystościach świadczy o dużym zainteresowaniu wydarzeniem. Jak zawsze zainteresowaniem wśród mieszkańców i gości cieszyła się prezentacja stoisk miejscowości naszej gminy. Każde sołectwo wykazało się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością. Oprócz części ekspozycyjnej była część konsumpcyjna, gdzie każdy mieszkaniec danej miejscowości mógł skosztować przygotowanych smakowitości i czasem w gronie dawno niewdzianych znajomych miło spędzić czas. Dziękuję naszej radnej Katarzynie Milanowskiej, Radzie Sołeckiej, naszym gastronomikom i innym osobom za poświęcenie czasu i pracy w przygotowanie prezentacji naszej miejscowości. Dożynki bardzo zakorzenione w naszej polskiej tradycji, to nie tylko  świętowanie zakończenia żniw, ale jest to wydarzenie spełniające rolę integracji lokalnej społeczności, tak bardzo dzisiaj potrzebnej.

Jacek Hennig

Sołtys