Uprzejmie informujemy, iż oferta Telewizji Kablowej Pro-internet została wzbogacona o nowy program telewizyjny – Kosakowo TV. Na dzień dzisiejszy jest to program planszowy, w którym mogą Państwo znaleźć najważniejsze informacje, zaproszenia oraz aktualności dotyczące gminy Kosakowo. W ramówce programu zobaczą Państwo także liczne fotorelacje, w tym m.in. z lokalnych imprez, czy też przedstawiające nowe inwestycje, które powstają na terenie gminy.

Kosakowo TV powstał z inicjatywy Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika, który od początku budowy sieci światłowodowej na terenie gminy postulował o stworzenie programu lokalnego.

„Bardzo zależało mi, żeby o tym co dzieje się w naszej gminie można było dowiedzieć się nie tylko ze strony internetowej urzędu czy Biuletynu Gminnego, ale również za pośrednictwem kanału w TV – zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy korzystają z Internetu.” – mówi Wójt Jerzy Włudzik.

W najbliższej przyszłości w programie Kosakowo TV pojawią się również materiały filmowe (reportaże, dokumenty, filmy), które w głównej mierze będą dotyczyły tematyki lokalnej gminy Kosakowo.

Mamy nadzieję, że program będzie stanowił cenne źródło informacji dla mieszkańców gminy oraz promował ten

Kosakowo TV dostępny jest dla wszystkich abonentów Telewizji Kablowej Pro-internet – częstotliwość 850 MHz, transmisja cyfrowa DVB-T.

W chwili obecnej program nadawany jest w rozdzielczości SD, a po zakończeniu testów dostępny będzie jako program HD.

Serdecznie zapraszamy do oglądania nowego programu !

Źródło: Urząd Gminy Kosakowo